Fotbalisté Plzně vybojovali proti slavnému AS Řím cenný bod

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v úvodním střetnutí základní skupiny Evropské ligy na domácím hřišti proti AS Řím 1:1. Západočeši sice od čtvrté minuty prohrávali po proměněné penaltě Perottiho, v 11. minutě ale vyrovnal Marek Bakoš.

Plzeňský trenér Pivarník musel výrazně sáhnout do sestavy. Kvůli zranění chyběli Hořava, Hrošovský a včera na předzápasovém tréninku se navíc zranila i brankářská jednička Kozáčik. Místo něj tak zaujal prostor mezi třemi tyčemi Petr Bolek. A ke smůle Plzeňanů si ani nesáhl na míč a už ho lovil se sítě. Matějů ve vápně podle rozhodčího fauloval El Shaarawyho a penaltu proměnil Perotti. Jenže Plzeň působila hodně bojovným dojmem a za svoji úvodní snahu byla v 11. minutě oceněna. Zeman nacentroval na hlavu Marka Bakoše, a ten vyrovnal. Ve 23. minutě byli domácí blízko další trefy. Opět centroval Zeman a brankář Alisson zachránil Řím proti hlavičce Ďuriše. Po půl hodině se začali více prosazovat hosté. Při střele Nainggolana stálo při Viktorii štěstí, když skončila na tyči.

První šanci ve druhém poločase měl ve 48. minutě střídající Džeko. V těžké pozici ale hlavičkoval mimo tři tyče. Za dalších sedm minut měl exteplický hráč další velkou příležitost, pokus o kličku ale překazil vyběhnuvší Bolek. Jinak se ale hosté do žádného většího a možná očekávaného tlaku nedostávali. Naopak Západočeši měli několik výborně rozjetých akcí, které ale nedokázali dobře zakončit. V nastaveném čase mohl rozhodnout Petržela, ale jeho ránu vytáhl na roh gólman Alisson.