Fotbalisté Plzně vstoupí do Ligy mistrů v dresech s logem Nadace pro transplantaci kostní dřeně

foto: FCVP

Potřetí v klubové historii si fotbalisté Viktorie Plzeň zahrají prestižní UEFA Champions League. Při této příležitosti se rozhodli, že potřetí podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Do registru dobrovolných dárců kostní dřeně vstoupí noví hráči, mládežnický tým U19 a k iniciativě přispěje i generální partner klubu, společnost Doosan Škoda Power. Viktoria se navíc stane prvním českým týmem v historii, jenž bude mít logo nadace přímo na dresech během zápasů Ligy mistrů.

foto: FCVP

Plzeňská Viktoria již před sedmi lety poprvé podpořila Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Do registru dárců tehdy vstoupil celý tým pod vedením kapitána Pavla Horvátha, trenér Pavel Vrba či generální manažer klubu Adolf Šádek. O čtyři roky později se přidali další nováčci v týmu jako Jan Kovařík či Roman Hubník. Nyní čeká Viktorii slavná soutěž potřetí a opět chce pomoci a dát tím naději všem pacientům, kteří čekají na vhodného dárce vzácných krvetvorných buněk. „Liga mistrů je nádherná. Nicméně darovat někomu naději, případně rovnou zachránit lidský život, to je mnohem víc pro všechny z nás. Jsem velmi rád, že můžeme jako klub pomoci,“ říká prezident klubu Tomáš Paclík. „Naše partnerství s Nadací je dlouhodobé. Přemýšleli jsme, jak znovu upozornit na důležitost myšlenky dobrovolného dárcovství krvetvorných buněk a pomoci navýšit počet dárců v registru. Výsledkem je zcela unikátní věc a jsem velmi hrdý na to, že se logo NTKD objeví na našem dresu během všech zápasů v rámci Ligy mistrů,“ dodává.

„Budeme prvním českým klubem v historii, který na svém dresu ponese logo Nadace v rámci evropských pohárů. Jsme velmi rádi, že se nám vše podařilo dohodnout se zástupci UEFA a patří jim za to velké poděkování,“ vysvětluje Jaromír Hamouz, člen nejvyššího klubového managementu a zároveň garant celého projektu.

Až tedy viktoriáni přesně za týden vyběhnou na hřiště Doosan Areny k prvnímu utkání proti CSKA, bude již na dresu ihned pod číslem hráče svítit bílé logo NTKD. „Velmi si vážíme toho, že jsme před lety začali spolupracovat s Viktorkou. I naše organizace má kořeny v Plzni, a toto spojení je velmi pevné a funguje. Věříme, že se nám nyní opět společně podaří rozšířit cíle programu NTKD mezi fanoušky a současně mezi nimi získat další zájemce o vstup do registru dárců,“ věří Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD.

„Myslím, že mohu za celou kabinu říct, že rádi pomůžeme. Je to pro nás naprostá samozřejmost. Pokud bychom pomohli někomu zachránit život, je to důležitější věc než fotbal. To vám potvrdí každý,“ říká kapitán týmu Roman Hubník, který je v registru vedený již tři roky. „Tehdy jsem musel ještě podstoupit odběr krve, dnes je to vše mnohem jednodušší,“ má jasno. Přímo dnes na speciální tiskové konferenci jej podstoupil obránce Viktorie Luděk Pernica. Stal se tak dalším z potřebných členů registru dárců. „Když mi o tom kluci v kabině řekli, vůbec jsem neváhal. A vím, že nyní se přidají i další nováčci v týmu,“ dodává fotbalista.