Fotbalisté Plzně v prodloužení padli s Baníkem, pohár pro ně končí

Cesta fotbalové Viktorie Plzeň v domácím poháru skončila v osmifinále. Viktoriáni na domácím hřišti prohráli s Baníkem Ostrava 2:3 v prodloužení.

Plzeňský kouč podle očekávání nechal odpočívat své opory v čele s kapitánem Hubníkem, záložníkem Hrošovským či útočníkem Krmenčíkem. Debut za A-tým si tak například odbyl Pavel Bucha. Plzeňští měli povětšinu prvního poločasu míč na vlastních kopačkách, vyloženou šanci si ale nebyli schopni vypracovat. Ve 13. minutě například prováhal ideální okamžik k zakončení Kopic, o deset minut později zase závar v pokutovém území Baníku nevyřešil dobře Ekpai. Ve 34. minutě předvedli domácí krásnou akci, za níž byli odměněni úvodním gólem. Procházka milimetrovým pasem přes půli hřiště přihrál na křídlo Ekpaiovi a jeho centr pak uklidil do sítě Tomáš Chorý.

Ve druhém poločase hra upadla do průměru. Viktoria se nikam nehnala a hosté příliš nebezpečně nepůsobili. Vše změnila až 73. minuta, kdy si Jakub Šašinka naběhl na centr Granečného a nedal Kozáčikovi šanci. V 80. minutě navíc Petržela ve vápně srazil Šašinku a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Fleišman. O čtyři minuty později mohl srovnat Ekpai, v jasné šanci ale branku přestřelil. Stejný hráč měl další stoprocentní příležitost v 86. minutě. Místo přihrávky na zcela volné spoluhráče napálil jen gólmana Budinského. Když už to vypadalo, že si Baník vybojuje postup, srazil v poslední akci Procházka loktem Pernicu a i na druhé straně nařídil rozhodčí pokutový kop, Procházka navíc inkasoval druhou žlutou a šel pod sprchy. K penaltě se postavil Roman Procházka a poslal zápas do prodloužení. V něm měli oba týmy své šance. Na plzeňské straně Zeman, na druhé zase Stronati. Ve 110. minutě pak opět Zeman v jasné příležitosti ztroskotal na Budinském a z následné protiakce napřáhl ke střele Fleišman a rozhodl tak o postupu Baníku do čtvrtfinále poháru.