Fotbalisté Plzně udolali v přípravě Sokolov

foto: FCVP

Ve druhém přátelském zápase sezony 2019/2020 se Viktoria Plzeň utkala s druholigovým Baníkem Sokolov. Do hry už se zapojili i navrátilec z hostování Tomáš Hájek a čtvrtá posila Christián Herc. Viktoriáni se nakonec radovali z výhry 2:0, o branky se postarali Jean-David Beauguel a Aleš Čermák.

Aktivně do zápasu vstoupila obě mužstva, první ohrožení branky si ale připravili hosté. Střílený centr Jakuba Dvořáka však Hruška dokázal vyrazit. Na druhé straně po rohovém kopu sklepával Tomáš Chorý míč před bránu, kde se Michael Krmenčík srazil s brankářem Baníku a málem při tom skóroval. Posléze měl nebezpečné šance druholigový soupeř – jenže Aleš Hruška vyrazil jak pokus Stanislava Vávry z úhlu, tak střelu Jakuba Selnara ze středu hřiště. Selnar je společně s Jakubem Šimanem a Ondřejem Štursou v Sokolově na herních testech právě z Viktorie Plzeň. V dalším případě už zahrozil domácí tým. Joel Kayamba přihrál Krmenčíkovi, jehož nebezpečný pokus vyrazil brankář Jakub Dvořák. První polovina tak skončila bez branek.

Do druhého poločasu prostřídal kouč Pavel Vrba všechny hráče kromě nováčka Christiána Herce, Sokolov provedl pět změn. Po hodině hry už se Viktoria dočkala, Erik Pačinda totiž skvěle centroval. Nejprve založil akci, po které Mihálik přihrál na Beauguela a Šiman krásně vyrážel, poté však našel francouzského útočníka sám a ten se již nemýlil – 1:0. V 81. minutě se Viktoria dostala do dvoubrankového vedení. Šlo o podobnou akci – tentokráte byl v roli centrujícího stoper Tomáš Hájek, jehož nadýchaný bochánek našel hlavu Aleše Čermáka, jenž překonal bezmocného Jakuba Šimana. V závěru ještě mohl skóroval Beauguel, po zemi však mířil nepřesně.