Fotbalisté Plzně přišli o výhru v poslední minutě nastaveného času

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili do základní skupiny Ligy mistrů remízou 2:2 s CSKA Moskva. Západočeši přitom zápas výborně začali a po poločase a dvou gólech Michaela Krmenčíka vedli 2:0. Na začátku druhé půle ale nejprve ruský celek snížil a v 95. minutě z penalty srovnal na konečných 2:2.

Plzeňský kouč Vrba překvapil asi mnohé fanoušky, když do základu poslal krajního záložníka Kovaříka, který v sezóně nenastoupil v úvodní jedenáctce v žádném zápase. Do sestavy se dostal také Daniel Kolář, jenž bojoval se zraněním. První minuty byly hodně opatrné z obou stran, na první obrovskou šanci ale Doosan Aréna nečekala příliš dlouho. V 10. minutě se chytře uvolnil Krmenčík, tváří v tvář Akinfejevovi ovšem s přispěním brankáře CSKA zamířil mimo. Plzeň byla daleko lepším celkem a ve 28. minitě přišla zasloužená odměna. Limberského trestný kop prodloužil Řezník k Michaelu Krmenčíkovi, a ten se nemýlil. O deset minut později se poprvé vytáhl brankář Kozáčik, když vytěsnil ránu Čalova na roh. Ve 41. minutě nacentroval svoji pověstnou šajtlí do ohně a Michael Krmenčík parádním volejem nedal Akinfejevovi šanci.

Úvod druhého poločasu ovšem Viktorii nevyšel. Ve 49. minutě míč propadl k Čalovovi, a ten ve skluzu poslal míč za záda Kozáčika. Hned poté mohl vrátit dvoubrankové vedení Viktorii Kolář, tváří v tvář ruskému gólmanovi ovšem zakončil mimo. V 61. minutě fanouškům Západočechů zatrnulo, v dobré pozici naštěstí Objakov netrefil prostor mezi třemi tyčemi. V 82. minutě se vytáhl Kozáčik, na němž ztroskotal Žamaletdinova. O tři minuty později hosté míč do branky dostali, jenže rozhodčí odpískal útočný faul na Hubníka. Plzni viditelně docházely síly, v nastaveném čase měli Západočeši opět štěstí, že stál Žamaletdinov v ofsajdu, a tak jeho další branka nemohla být uznána. V 95. minutě rozhodčí odpískali po velkém zmatku penaltu pro CSKA a Vlasic srovnal na konečných 2:2.