Fotbalisté odletěli do Bruselu. Věří, že rozhodnou zkušenosti s pohárovými zápasy

foto: FCVP

S cílem uhrát dobrý výsledek pro odvetu odletěli dnes dopoledne fotbalisté Viktorie Plzeň do Bruselu, kde je  zítra od 19:30 čeká úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy proti belgickým Antverpám. „Pro Plzeň jsou evropské poháry hodně důležité, potřebujeme je hrát každý rok. Určitě to však nebude nic lehkého,“ varuje záložník Viktorie Jan Kopic.

foto: FCVP

Sílu soupeře si dobře uvědomují, Antverpy úvodní dvě kola v lize vyhrály 4:1. „Mají silného útočníka Mbokaniho, dal už čtyři góly. Toho si určitě budeme muset pohlídat. Navíc mají rychlé krajní záložníky i obránce, kteří podporují ofenzivu,“ všiml si Jan Kopic při včerejší týmové videoporadě. „Mají hodně afrických hráčů a určitě to bude velmi těžký soupeř. Podobný jak Bohemka, hrají běhavý fotbal a musíme se s tím popasovat lépe než na Bohemce,“ přidal svůj postřeh další záložník Dominik Janošek.

Domácí nemohou hrát na svém vlastním stadionu, a tak se čtvrteční duel odehraje v Bruselu na Stadionu krále Baudouina. „Musíme toho využít. Když budeme hrát rychlou kombinační hru, mohlo by to na ně platit,“ myslí si Janošek. „Jiný stadion by mohla být naše výhoda, stejně jako větší zkušenosti v evropských pohárech. Ale uvidíme na hřišti,“ uzavírá Kopic.

Kádr pro zápas s Antverpami:

Brankáři: Matúš Kozáčik, Aleš Hruška, Dominik Sváček.
Obránci: Jakub Brabec, Luděk Pernica, David Limberský, Radim Řezník, Adam Hloušek, Lukáš Hejda.
Záložníci: Patrik Hrošovský, Joel Kayamba, Roman Procházka, Jan Kovařík, Lukáš Kalvach, Tomáš Hořava, Dominik Janošek, Jan Kopic, Ondřej Mihálik.
Útočníci: Michael Krmenčík, Tomáš Chorý.