Fotbalisté odjíždí na soustředění. Pačinda, Petržela, Hájek a Ekpai zůstali v Plzni

Milan Petržela má svolení odejít. foto: FCVP

Bez Milana Petržely, Erika Pačindy, Tomáše Hájka a Ubonga Ekpaie se dnes fotbalisté Viktorie Plzeň přesouvají na soustředění do Westendorfu. U prvních třech řeší klub budoucnost, Ekpai pak doléčuje zranění. Po dvou přátelských zápasech v Luční ulici a jednom na Slovensku v Liptovském Mikuláši sehrají Západočeši v Rakousku čtyři duely.

Oproti startu přípravy již v týmu nejsou Jakub Šiman (testy v Sokolově), Pavel Bucha (hostování v Mladé Boleslavi) a Ondřej Štursa (testy v Sokolově). Do Rakouska neodcestovali ani Milan Petržela, Erik Pačinda a Tomáš Hájek. U všech tří klub intenzivně řeší jejich budoucnost, jasno by mělo být do konce týdne, stejně jako u Tomáše Poznara, který do přípravy s týmem ani nenastoupil. Kvůli rehabilitačnímu procesu po operaci pak doma zůstává Ubong Ekpai. Naopak se již připojili reprezentanti Matúš Kozáčik, Jakub Brabec, Patrik Hrošovský a Jan Kopic, kteří dosud měli dovolenou.

V Rakousku odehraje Plzeň čtyři zápasy. V pátek 28. června rovnou dva, od 11:30 v Angerbergu proti Universitatea Craiova z Rumunska, v 17 hodin pak ve Westendorfu proti Legii Varšava. 2 července dojde na souboj v Kössenu proti Karabachu a v den odjezdu 5. července se v Jenbachu utkají červenomodří s ruskou Ufou, za kterou nastupuje bývalý viktorián Ondřej Vaněk.

Kádr FCVP pro soustředění ve Westendorfu:

Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik, Dominik Sváček.
Obránci: Jakub Brabec, Milan Havel, Lukáš Hejda, Adam Hloušek, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Radim Řezník.
Záložníci: Aleš Čermák, Christián Herc, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Dominik Janošek, Joel Ngandu Kayamba, Lukáš Kalvach, Jan Kopic, Jan Kovařík, Roman Procházka, Pavel Šulc.
Útočníci: Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Michael Krmenčík, Ondřej Mihálik.

Odchody (nové): Jakub Šiman a Ondřej Štursa (oba testy v Sokolově), Lukáš Pfeifer, Michal Hlavatý a Lukáš Pihrt (všichni tři testy v Pardubicích), Jan Suchan (testy v Opavě), Pavel Bucha (zůstává v Mladé Boleslavi na hostování), Tomáš Hájek, Erik Pačinda, Milan Petržela (u všech tří klub řeší budoucnost)