Fotbal je někdy krutý a nespravedlivý, hlesl Krmenčík

foto: FCVP

Dal dva góly, které měly znamenat postup. Když Michael Krmenčík střídal, věřil, že už si Viktoria situaci pohlídá. Nestalo se. Jediný gól Mbokaniho z prakticky ojedinělé šance naděje zmařil. Západočeši tak končí svoji pohárovou pouť už ve třetím předkole.

foto: FCVP

Jak koušete vyřazení po tak dobrém výkonu?
Jsme strašně zklamaní. Trenér Vrba nám po zápase říkal, že fotbal je někdy krutý a nespravedlivý. Se vším respektem k soupeři, myslím, že jsme byli v odvetě daleko lepší, měli jsme postoupit my. Ale takový je fotbal.

To vlastně uznal i kouč Antverp, který prohlásil, že si jeho mužstvo vybralo štěstí na celou sezonu..
S tím musím jen souhlasit. Soupeře jsme vysoko přestříleli, dali jsme dva góly. Mělo jich holt být víc. Musíme velké šance proměňovat. Asi při nás v poslední době nestojí štěstí.

Co se v týmu dělo, že před pár dny podá takový špatný výkon proti Slovácku a v ostrém kontrastu pak zahraje skvěle s Antverpami?
Nevím, čím to se Slováckem bylo. Teď jsme se semkli, zase jsme hráli ten náš fotbal, na který jsou plzeňští fanoušci zvyklí. Jen škoda, že jsme jim nedali další zápasy na evropské scéně. Pan Vrba nám řekl, že přesně tak se musíme chtít prezentovat v lize. Věřím, že si výkon proti Antverpám do ligy přeneseme.

Je těžké se smířit s tím, že po pěti letech nebudete na podzim v pohárové Evropě?
Budeme hrát ligu a MOL Cup, půjdeme do toho se vší vážností. Budeme chtít vyhrát aspoň doma, co se dá. Zažil jsem v Plzni všechny ty kluky, Horviho (Horvátha), Bakyho (Bakoše) a další, kteří už skončili. Limba (Limberský) s námi ještě hraje. V létě začala nová éra Plzně, ti starší kluci nastavili laťku vysoko. My musíme udělat maximum, abychom byli úspěšní jako oni. Teď jsme to nesplnili, ale proč bychom nemohli být časem taky tak úspěšní.

V další části sezóny budete muset bojovat bez svého kapitána Hrošovského..
Mrzí mě to. V Plzni jsme spolu začínali snad v šestnácti letech. Když si vzpomenu, co jsme spolu prožili. Bydleli jsme spolu na intru, byl jsem Páťovi i na svatbě. Uff. Dál už nemůžu, jsem trochu naměkko.