FC Viktoria Plzeň

zpět na výpis kategorií přihlásit jako firma Manuály

Přihlásit firmu

Dějiny plzeňské Viktorie se píší od roku 1911. Touto svojí dlouholetou tradicí se tak Viktoria Plzeň řadí mezi nejstarší a nejslavnější české fotbalové kluby, hned po boku pražských týmů Sparty, Slavie a Žižkova.

FC Viktoria Plzeň - MISTR ligy 2015/2016 #MISTŘI Viktoria ve středu 11. května definitivně získala čtvrtý mistrovský titul v historii. Již více než století dělá fotbalový klub FC Viktoria Plzeň čest Plzeňskému kraji i jeho metropoli - městu Plzni. Ustavující schůze klubu se konala 11. června 1911 a téhož roku sehrála Viktoria první utkání proti Olympii Plzeň v rudých tričkách a tmavomodrých trenýrkách. Právě červená a modrá jsou klubové barvy, které se na našich dresech zachovaly až do současnosti. V roce 2011 jsme oslavili sté narozeniny – a můžeme se díky tomu hrdě zařadit mezi nejstarší kluby v celé České republice. V průběhu let se Viktoria utkala například se slavným Juventusem Turín, přivítala brazilské Flamengo a v roce 1971 změřila v Poháru vítězů pohárů síly s hvězdami nabitým Bayernem Mnichov. Na slavnou historii navázali Viktoriáni v posledních letech, kdy se klub pevně usadil mezi českou fotbalovou elitou.

Nejprve v roce 2010 vyhrál Český pohár a postoupil poprvé v novodobé historii do evropských klubových soutěží. Nejslavnější éra Viktorie se pak píše od roku 2011, kdy klub v roce svého staletého výročí premiérově získal triumf v nejvyšší domácí soutěži. Plzeňané od té doby třikrát dosáhli na domácí mistrovský titul, dvakrát senzačně postoupili do základní Ligy mistrů a dokonce třikrát se účastnili bojů v Evropské lize.

Jako jediný český klub dokázala Viktoria třikrát v řadě přečkat v evropských pohárech zimní přestávku a účastnit se jarních vyřazovacích bojů. V rámci historického shrnutí nelze opomenout významné osobnosti českého fotbalu, které Viktoria Plzeň dokázala vychovat. Za všechny jmenujme alespoň člena Klubu ligových kanonýrů Stanislava Štrunce, legendárního Františka Plasse, držitele Zlatého míče (ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa) z roku 2003 Pavla Nedvěda a jednoho z nejlepších brankářů světa Petra Čecha. Je otázkou času, kdy se k těmto osobnostem zařadí další odchovanci západočeského klubu FC Viktoria Plzeň.

Na našem portálu plzen.cz naleznete o fotbalovém klubu FC Viktoria Plzeň více: Mnohé informace a zprávy naleznete také na výraz: FOTBAL Fotbal Plzeň FC Viktoria Plzeň Fotbal Plzeň To památné odpoledne, kdy jsme Baník zlomili. Fotbalisté Plzně jsou mistry ligy.

FC Viktoria Plzeň

Žádné nabídky pro tento den
Žádné události pro tento den