Finále představilo mezinárodní členy poroty

Tři poroty místo tradičních dvou rozdělí hlavní ceny festivalu Zlaté ledňáčky. Celkově zde bude soutěžit 14 celovečerních filmů z 31 přihlášených. Předsedou poroty celovečerních hraných a animovaných filmů, která byla letos rozšířena i o slovenské snímky, se stane režisér Juraj Herz. Vedle něj zde zasednou i ředitel programového oddělení festivalu v německém Cottbusu Bernd Buder, maďarská filmová kritička Éva Bársony, slovinský režisér Marko Šantić a polská filmová a televizní herečka Michalina Olszańska.

Dokumentární filmy

Nové dokumentární snímky posoudí porota včele s oceňovaným režisérem Lukášem Přibylem, polskou dokumentární režisérkou Magdalenou Łazarkiewicz a Marcelem Maigou, programovým koordinátorem festivalu DOK Leipzig. Do soutěže bylo vybráno 22 z 68 přihlášených dokumentů.

Televizní formáty

Předsedou poroty televizních formátů se stane Ivo Mathé, členy pak italský scénárista, režisér a producent Giovanni Robbiano, americký televizní scénárista a producent Marc Flanagan (držitel 2 cen Emmy, na 12 dalších nominovaný), americká producentka Robin Veith (například spolupráce na seriálech Mad Men, Zákon a pořádek nebo Pravá krev) a slovenský odborník na média Radoslav Augustín. Celkově se mezi sebou o hlavní cenu “utká” v kategorii komediální tvorby 9 pořadů ze 17 přihlášených a v kategorii dramatické tvorby 13 z 31 přihlášených.