Finále 2017: Filmové tipy na pondělí a soutěž o vstupenky

Filmový festival Finále Plzeň 2017 pokračuje a také na pondělí chystá pestrý a nabitý program. Přinášíme pár tipů a také možnost vyhrát vstupenky na hudební film režiséra Dušana Rapoše Muzikanti. Tento režisér už před léty natočil snímek Rabaka. O které populární skupině pojednával? Správné odpovědi posílejte na email soutez@plzen.cz. Výherce budeme kontaktovat mailem.  

Muzikanti, Velký sál 21:30, sekce Na vlně 2017

Romantický muzikál plný písniček a melodií od lidových kořenů až po mladou rockovou současnost, se odehrává na česko-slovensko-polském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska, kde slovo chlapa má stále váhu, půvab žen přitahuje a hudba má své nezastupitelné místo. Snímek Dušana Rapoše je protkán osobitými příběhy s dobrým koncem.

Počestná žena, Malý sál 19:00, sekce Festivalový ZOOM

Jedná se o vítězný film festivalu Diagonále. Belén pracuje jako uklízečka v exkluzivním soukromém rezidenčním areálu na okraji Buenos Aires. Z nudy všedních dní hledá únik v nudistickém swingers klubu. Za bezpečnostní zdí rezidence nachází sexuální i mentální osvobození.

Polednice, Kinosál Měšťanská beseda, 14:00, sekce Hlavní soutěž – celovečerní filmy

Eliška (A. Geislerová) s malou dcerkou přijíždí do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Mezi vlídnými sousedy se setkává s podivnou stařenou (D. Kolářová), kterou tíha dávného neštěstí dovedla až k šílenství. Její návštěvy, osamělost a vysilující boj s úřady probouzejí kolem Elišky tajemné zlo, jež se pokouší o život její holčičky i o Eliščin rozum. Mysteriózní horor Jiřího Sádka na motivy Erbenovy básně získal řadu nominací na ocenění Český lev.

Cuky Luky Film, Kinosál Měšťanská beseda, 21:30, sekce První úlovek – premiéra

Cuky a Luky, legendy slovenské komediální show Kredenc, míří na filmová plátna v režii Karla Janáka (Snowboarďáci). Každá je z jiného světa, Cuky je zneuznaná bloggerka, Luky hvězda toužící po lásce, která získá muže svých snů, jen když z obyčejné holky udělá miss. Co se ale může semlít, když tou obyčejnou holkou má být královna trapasů Cuky?

Rhino – příběh špiona, Klempírna DEPO2015, 21:00, sekce Hlavní soutěž – dokumenty

Karel Köcher byl nejslavnější československý špión druhé poloviny 20. století a pravděpodobně jediný, kterému se podařilo proniknout do americké CIA, odkud vynášel informace pro československou rozvědku i KGB. Na špionážní misi proti Spojeným státům, kde měl druhý domov, strávil téměř dvacet let. Nečekaně otevřený portrét muže s neuvěřitelným životním osudem v režii Jakuba Wagnera vychází z knihy reportéra Vladimíra Ševely a svojí atmosférou se blíží detektivnímu thrilleru.