Filmový festival Finále Plzeň láká i na erotiku

Pelíšky

Festival Finále Plzeň, který začne již v neděli 27. dubna v západočeské metropoli, připravil v rámci bohatého programu zvláštní sekci nazvanou Filmy s hvězdičkou aneb Erotika ve tvorbě České televize. “Tři bloky projekcí představí zajímavé a zapadlé archivní snímky, které spojuje nahota,” říká David Brabec, programový koordinátor festivalu. Dojde tak například i na nyní již “slavný” díl seriálu Čtvrtá hvězda Zítra točím v Aši, archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví o vztahu známých osobností ke striptýzu nebo speciální sestřih lechtivých scén z českých filmů nazvaný Od Erotikonu po Pelíšky aneb Jak se razítko z nádraží v Kostomlatech proslavilo po celém světě. Sekce vznikla ve spolupráci s Českou televizí.

V prvním bloku se mohou diváci těšit na snímek Klára a dva páni s Miroslavem Donutilem nebo Zuzanou Stivínovou (1994, r. Ivan Rajmont) a na již zmíněný sestřih Erotické ukázky z českých filmů.

Dopisy v krajkách
Dopisy v krajkách

V druhém bloku bude promítnut díl Zítra točím v Aši seriálu Čtvrtá hvězda o natáčení porna v hotelu Merkur (2014, r. Miroslav Krobot, Jan Prušinovský), dále filmové zpracování Podivuhodný let dvou pozoruhodných děl skladatele Bohuslava Martinů, jednoaktové opery a mechanického baletu (2008, r. Jiří Nekvasil, choreografie: Michal Caban), televizní zpracování erotické povídky Dopisy v krajkách ze života prohnilé francouzské šlechty (2003, r. Jaroslav Pozzi) a jeden díl animovaného seriálu Pakárna – Koťátka od dalajlámy asi nejsou normální (2006, r. Josef Viewegh, Jakub Horák, Petr Horák), jehož pubertální hrdinové se po sexuologické přednášce rozhodnou uskutečnit zajímavý experiment.

Třetí blok uvede dva snímky – jemnou erotickou komedii Chlípník (2003, r. Zeno Dostál) s Kamilou Špráchalovou, Oldřichem Navrátilem a Lukášem Vaculíkem o nesmělém sedlákovi, který se vydal do Prahy koupit chomout a domů se vrací s nelichotivou pověstí, a na závěr archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví (1969, r. Václav Sklenář), který mapuje vztah známých osobností, striptérek i obyčejných lidí k novému fenoménu – striptýzu. Účinkují například Miroslav Plzák, Miroslav Ondříček a Miloš Kopecký.

Další informace a podrobnosti k festivalu najdete zde.