Festival Žonglobalizace se v Mlýnské strouze rozcvičil na sobotu

foto: V. Čermák

Osmé pokračování festivalu s podtitulem Nekonečné možnosti se tentokrát odehrává během dvou dnů. Nový cirkus letos přivítala už ve středu 23. května 2018 Mlýnská strouha a již tradičně hlavní den proběhne pak v sobotu 26. května v Borském parku.

Během celého odpoledne, za moderování Roberta Levoty, proběhla v Mlýnské strouze celá řada workshopů, a to slackline s Gibon slacklines, indoboardy  s Tander, žonglování, hoping, acroyogy, jednokolek a v neposlední řadě párové akrobacie. Součástí odpoledne bylo i vystoupení Žongléros Ansámbl v párové akrobacii manželů Jiřího a Lucky Misařových.

Celý program ukončilo 1. kolo celorepublikové soutěže Czech Trickline Cup 2018 se skutečně skvělými výkony všech závodníků, mezi kterými byly i dvě ženy. I když na jeho závěru se podepsalo počasí.

Kompletní fotogalerii najdete tady.

Hlavní program v sobotu 26. května 2018 v Borském parku bude ještě obohacen o cirkusové hry, pozemní akrobacii, vzdušnou akrobacii na šálách, manipulaci s tyčemi, skákací chůdy, jednokolový trial a další. Večer pak ukončí od 19 hodin Galashow Žongleros Ansámbl s hosty zvučných jmen, jako např.Lauri Koskinen, Hand to Volin, Vojta Stolbenko, Andrej Chrček a další.