Festival Živá ulice si užijí i rodiče s dětmi

Bojíte se s sebou vzít děti, protože při slově festival se vám vybaví hlasitá hudba, rozlitá piva z kelímků a rozveselená mládež? Živá ulice je naopak festival pro rodiny s dětmi. Nezůstávejte s nimi doma a vyrazte do centra Plzně. Bohatý program bude bavit malé i velké a na bezpečnost dohlédne městská policie, se kterou festival úzce spolupracuje.

Živá ulice naplňuje svoji multižánrovost všemi směry. Dramaturgie festivalu myslí jak na hudební, divadelní a další doprovodný program, tak na různé věkové kategorie. Rodiny s dětmi jsou přitom ve středu zájmu. „Živá ulice razí heslo Festival si můžete užít i bez holínek. Právě na pohodlí a komfort jsme se při jeho přípravách soustředili. Snažíme se návštěvníkům poskytnout co nejlepší zázemí, které je důležité především pro rodiny s dětmi. V Proluce proto například budeme mít i přebalovací kout,“ zve na festival rodiče a jejich nejmenší Jakub Vedral, ředitel festivalu Živá ulice. Mimo dobrého zázemí se dětem festival věnuje i po programové linii.

děti, stolní fotbal

Program Živé ulice myslí na nejmenší. Už Plzeňská Namlouváníčka, která proběhnou od 8. do 10. srpna, nabídnou první program pro děti. Divadlo Co tě napadlo zahraje v sobotu 9. srpna pohádku O Rybaně a mořské duši a v neděli pak příběh O Zlatovlásce. Po obou dvou pohádkách budou následovat kreativní dílny. V rámci hlavního bloku Živé ulice se každý den od 16 hodin promění Proluka v prostor plný pohádkových postav.

Divadlo není jediný program, který je pro děti přichystaný. Větší děti se mohou těšit i na pouliční knihovnu s čítárnou, která bude otevřena každý den od 14 do 19 hodin v Proluce. Pro nejmenší bude přímo na Náměstí Republiky připraveno pískoviště. V relax zóně v Šafaříkových sadech budou připraveny hry, kterými se mohou zabavit, zatímco vy si v nedalekém Inspiral baru dáte něco na osvěžení.

Po celou dobu konání bude na bezpečnost festivalu dohlížet městská policie, se kterou festival úzce spolupracuje. Městská policie se představí i v netradiční podobě. U svého informačního stánku nabídne na vyzkoušení opilecké brýle, zájemci se budou moci společně se strážníky projet na segwayích a dětem udělá radost velkým skákacím hradem. Festivalový den s městskou policií proběhne 14. srpna od 15 hodin.

Nepochybně velkou radost udělají větším dětem i koloběžky, které budou k dispozici na Náměstí Republiky a kterými se návštěvníci budou moci pohodlně přemisťovat mezi jednotlivými festivalovými místy. Za návštěvu pak bude stát také výstava koloběžek umístěná v Muzeu loutek, která bude otevřená po celou dobu konání festivalu od 14 do 22 hodin.