Festival Živá ulice láká na zajímavý program

Přes 600 tuzemských i zahraničních umělců se letos vystřídá v Plzni na festivalu Živá ulice. Během patnácti dnů nabídne program 21 divadelních představení a 80 hudebních formací. Hlavní blok se uskuteční od 11. do 17. srpna. Na sedmi scénách v centru zahrají Lenka Dusilová, Monika Načeva, Jiří Schmitzer nebo The Prostitutes.

„Zaměřili jsme se letos na výraznější česká jména, která mají co říci českému publiku. Zahrají ženské písničkářky jako Lenny, Debbi, mladí i staří ‚bardi‘ Xavier Baumaxa nebo Plastic People of The Universe, držitelé prestižních hudebních cen, tedy kapely Houpací koně, Vložte Kočku, představí se i česká klasika jako Znouzectnost, 100°C a další,“ uvedl ředitel Živé ulice Jakub Vedral.

Třetí ročník festivalu navazuje na legendární Struny na ulici a později festival zvaný Na ulici, podobně jako v minulých ročnících ho nejprve zahájí pouliční a alternativní divadlo. Od 17. do 20. července přijedou do Plzně umělci z České republiky i zahraničí, mimo jiných česko-ruští Teatr Novogo Fronta, portugalský soubor Teatr SÓ a další.

Živá ulice v srpnu není jen o hudbě. V Proluce se budou hrát každý den dětská představení a organizovat workshopy. Připraven je program s názvem Babylon na plotně, díky kterému se zapojí do festivalu národnostní menšiny žijící v Plzni. V rámci hlavního srpnového bloku bude možné zažít i několik představení a happeningů, jako je například izraelské taneční představení Ábel nebo německé Grotest Maru. Při Plzeňských namlouváníčkách bude v Proluce zahájena tradiční výtvarná výstava Barvy na ulici. Nedílnou součástí festivalu je i prodejní veletrh alternativní módy a designu Plzeň Fashion Days, který se letos uskuteční na náměstí Republiky 14. a 15. srpna.

Rozpočet festivalu je 3,6 milionu korun, z toho 1,5 milionu dává město Plzeň a 600 tisíc společnost Plzeň 2015.