Festival vína lákal v Plzni na skleničku i dobrou muziku

foto: V. Čermák

Podzimní část 3. ročníku Plzeňského festivalu vína proběhla v pátek a v sobotu 28. a 29. září 2018 v Kopeckého sadech v Plzni. Představílo se 20 malých a středních vinařství z Moravy a z Čech. Akce se konala pod záštitou Martina Baxy, prvního náměstka primátora města Plzně.

Akce měla i zajímavý doprovodný program. Zahrála Cimbálová muzika Michala Horsáka, páteční večer pak patřil festivalové stálici, plzeňské kapele Moodshake. V sobotu večer festival vyvrcholil vystoupením skupiny Circus Problem.

Kromě  širokého výběru kvalitních vín, čekalo na návštěvníky ve spoustě stánků rozmanité občerstvení, ale také soutěže nebo  dětský koutek. Festivalem opět návštěvníky provázeli moderátoři Luděk Holý a sommeliér Jiří Hudec. Sehraná dvojice představila postupně všechny vinaře přímo v jejich stáncích a doporučila nejzajímavější vzorky. Areál v Kopeckého sadech a v prostoru U Branky byl po oba dva dny plný lidí, kteří se skutečně dobře bavili a festival si doslova užívali. Radost nad tím projevil i hlavní organizátor celého festivalu Radek Aleš. Více fotografií si prohlédněte zde.