Festival pouličního jídla v Plzni opět přilákal davy lidí

foto: V. Čermák

Milovníci dobrého jídla se 28. října opět sešli na DEPO Street Food Marketu. Připravena byla pestrá ochutnávka lahůdek, známých z pouličních občerstvení z celého světa.

„V celkem 33 stáncích nechyběla  mezinárodní ani česká kuchyně, sladkosti, masové pochoutky i vegetariánská strava. Na své si přišli  milovníci dobrého vína i piva, ale i kávy nebo ovocných moštů a limonád,“ řekla tisková mluvčí DEPO2015 Petra Čížková.

Své speciality představili již tradičně kuchaři  ze Srí Lanky, Bolivie, Španělska, Francie, Itálie a Ameriky. Své obrovské pánve opět rozpálili kuchaři sušické Paella Don Olino s jejich španělskou paellou s kuřecím masem.

Celou fotogalerii najdete zde.

Jako noví se letos přestavili kuchaři z Foodtruck Take Eat EZ se zvláštními sendviči s hovězím  a vepřovým masem a grilovaným sýrem a dalšími pochoutkami, Zach’s pesto a chilli, Rolls Bros s rolovanou zmrzlinou.

Už dopoledne přeplněné  velké parkoviště naznačovalo, že se počty návštěvníků budou opět vyhodnocovat v tisících. I přes nepřízeň počasí byly obležené i venkovní stánky.