Festival Plzeňský podzim zve do Meditační zahrady v Doudlevcích

Meditační zahrada v Doudlevcích.

V neděli 16. září v 17 hodin můžete v Meditační zahradě v Plzni – Doudlevcích zažít netradiční projekt, v kterém budou vedle sebe stát české a moravské lidové písně v autorizovaných úpravách zpívané Českou písní a jazzové pojetí lidovosti, postavené na improvizaci. Koncert se koná v rámci festivalu Plzeňský podzim.

Česká píseň

Zvuk – křik byl nejstarším lidským projevem, jakým se člověk od počátku vyrovnával s přírodními živly a zároveň prostředkem dorozumívání a vytváření společenství. Tak vznikaly a vyvinuly se svébytné kultury podle podmínek, ve kterých lidé žili. Autentické prožitky se vždy zákonitě promítají do nejniternějších smyslů člověka a vyvolávají přirozenou potřebu se s nimi vyrovnat, reagovat na ně akcí – pohybem, zpěvem, tancem, výtvarným projevem. A právě ta živelná spontánnost je kořenem lidové tvorby, kterou se nechávají inspirovat umělci.

Pěvecký workshop je pořádán v rámci dlouhodobého projektu Jazzu bez hranic. Je zaměřen na nové způsoby práce s pěveckým kolektivem, kde je kladen důraz na interpretaci a celkový výraz skladby. Zúčastněným nabízí vyzkoušet si nové přístupy, přináší inspiraci a nový pohled na ztvárnění pěveckého díla s volnými improvizačními prvky. Za jedno celé odpoledne se zpěváci naučí několik vícehlasých cyklických písní, při kterých si vyzkouší práci s dynamikou, improvizací, frázováním a polyrytmy.

Česká píseň pozvala také paní Annu Srbovou, aby řekla několik slov k založení zahrady, budou se zpívat lidovky s kytarou při grilování a opékání buřtů a jako perličku večera Mirka Novak představí práci se smyčkovačem a zazpívá několik skladeb ze své dílny.