Festival Plzeňský podzim 2018 skončil. Završil ho koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého v Plzni

foto: Plzeň TV

Premiérový ročník festivalu Plzeňský podzim má za sebou poslední koncert. Při té příležitosti zazněly skladby jako Requiem od Mozarta anebo Studie pro smyčcový orchestr od Haase. Pěvecký sbor Česká píseň Plzeň opět upevnil své místo v hudebním světě.

V současné době  má tento smíšený pěvecký sbor 45 členů. „Naší hlavní snahou je podporovat a propagovat zpěv. Chceme lidem ukázat, jak je krásné věnovat se ve svém volném čase hudbě. I proto jsme založili tento festival, který propaguje nejen zpěv, ale také tradici sborů v Plzni,“ řekla předsedkyně České Písně Plzeň Alena Holecová.

Festival Plzeňský podzim obsahoval celkem šest koncertů. Posluchači si užili  zpěv v Meditační zahradě ale i v Západočeském muzeu Plzeň. Poslední koncert se konal v kostele sv. Jana Nepomuckého. „Byl to takový vrchol našeho prvního ročníku festivalu. Věřím, že se nám povedl, jak tento koncert, tak celý ročník. Bylo to vlastně zakončení naší premiéry,“ podotkla  Alena Holecová.

Festival Plzeňský podzim měl mezi lidmi velký úspěch, ale na další ročník si budeme muset počkat. „My jsme tento festival koncipovali jako bienále, to znamená, že v příštím roce máme připraveno spoustu jiných zajímavých projektů,“ prozradila Alena Holecová.