Festival Plzeň Design Week 2018 odstartoval

foto: V. Čermák

Třetí ročník festivalu Plzeň Design Week, který loni navštívilo 2 000 lidí, se rozjel naplno. Hlavní víkendovou prodejní přehlídku, které bude v DEPU2015 slavnostně zahájena v pátek od 19 hodin současně s FASHION SHOW bude předcházet během celého týdne řada workshopů, přednášek a diskuzí. Z kapacitních důvodů je nutno se registrovat předem.

„Na víkendovou prodejní přehlídku přijede představit své produkty téměř 60 značek a u stánků v autobusové hale bude k vidění autorské oblečení, šperky, porcelán, hračky, svítidla i kosmetika, a to tvůrců nejen z Plzně. Z plzeňských stálic se budou prezentovat značky Bekwood nebo Stehlík Design a tradičně také ateliéry FDULS. Mezi nováčky budou patřit plzeňský projekt Kokolo, příbramská papírenská dílna Vazárna nebo norimberská šperkařka Insane Design,“ řekla projektová manažerka festivalu Alena Výborná.

V pondělí první akcí byly dvě mikroprohlídky centrem města pod názvem Po detailech prostoru a architektury s architektem Petrem Klímou (Pěstuj prostor) a Ondřejem Kašpárkem, programovým manažerem festivalu, se závěrečnou besedou v sdílené kanceláři centra plzeňského kreativního dění DEPA2015.

V DEPU2015 proběhly ještě v pondělí večer dva workshopy. Ten první, pod názvem Můj vysněný domov, vedl známý Petr Šlejmar (Nové problémy bydlení), který přítomné seznámil s možnostmi úprav jimi vybraných interiérů pomocí metody MOODBOARDU se skládáním, soustřeďováním a případně i vystřihováním, nalepováním a zakreslováním různých obrázků a námětů na jednom místě, třeba na kartonu, který pak je kdykoliv k dispozici, což je docela i praktické. Hlavním cílem pak je vytvořit pohodový, ale i velice funkční prostor.

Druhým workshop pod názvem Tvorba e-shopu za pár minut se Shoptetrixem (Marketingová Plzeň a Shopter) byl neméně zajímavý a vedli ho Radek Hudák, Martin Zatkovič a Petr Krauz.

V průběhu týdne ještě stojí v bohaté programové nabídce za zmínku např. úterní diskuze s Alešem Najbrtem na téma Vizuální identity a jejich vnímání širokou veřejností nebo soft skills Komunikujte efektivně s Hankou Čejchanovou (UMPRUM). Snad každého návštěvníka by mohla zaujmout mikroprohlídka Autobusy MHD zblízka s Ivanem Dlabačem(UMPRUM) a Jiřím Kohoutem (PMDP). Během návštěvy prodejní přehlídky bude mít možnost navštívit i interaktivní vzdělávací expozici 100PY za 80 Kč.

Otevírací časy hlavní prodejní přehlídky v prostorách DEPO2015 jsou následující: pátek 16. 11. 2018, 16.00 – 22.00, sobota 17. 11. 2018, 10.00 – 22.00 a neděle 18. 11. 2018, 10.00 – 17.00, Slavnostní zahájení proběhne v pátek 16. 11. v 19.00. V pátek 16. 11. navíc od 17.00 do 19.00 proběhne vyhlášení Národní ceny za studentský design, kterého se mohou návštěvníci PDW zúčastnit prostřednictvím výstavy nominovaných prací a živého přenosu vyhlášení v prostoru DEPO Café.