Festival menšinových žánrů Výletnění 2017

Ještě dnes pokračuje v Plané na Tachovsku  posledním dnem festival menšinových žánrů nadregionálního charakteru Výletnění 2017. Jeho pořadatelem se stal místní Kulturní a okrašlovací spolek – KOS a odehrává se ve Stodole i v Městském parku v Plané. Festival začal už v pátek odpoledne pod názvem Liberté výstavou trik ze sbírky Ivana Zobáka Pelikána, spoluzakladatele českého snowboardingu. Včerejší den byl označen jako Bon Courage! Zahrnoval jak tvůrčí dílny, tak pohádková představení, workshopy a koncerty.

Dnešní den organizátoři nazvali C´est La Vie a kromě možnosti shlédnout již zmíněnou výstavu triček to bude zejména odpolední loutková  pohádka se zpěvy a ptačím sborem Kocour v botách. Začíná ve 14 hodin a o dvě hodiny později přijde na scénu Karel Pecka s neautorským čtením z básní. Nedělní program plánského Výletnění zakončí podvečerní koncert plzeňské kapely Burlesque, která hraje převážně vlastní tvorbu. Těšit se mohou návštěvníci jak na chansony, tak i na tango v neotřelém podání.

Festival menšinových žánrů opět po roce připravil Kulturní a okrašlovací spolek – KOS   v Plané, který  vznikl v roce 2010 s cílem chránit nejvýznamnější hodnoty na území města Planá a jeho okolí.  Za chráněné hodnoty považují zejména kulturní bohatství, zachovalou přírodu, estetickou krajinu a zdravé životní prostředí.  Mezi současné aktivity patří projekty zabývající se obnovou krajiny a objektů kulturního dědictví v regionu Plánska. KOS také pořádá jednorázové i pravidelné kulturní akce a sportovní aktivity. V roce 2014 spolek otevřel naučnou stezku Voda PRO ŽIVOT v Plané, která se věnuje tématu vodních zdrojů v Plané a okolí.  V rámci projektu VÝLETEY S KOSEM vznikly v Plané kulturní akce: Výletnění (srpen), Výlet andělů (prosinec), Výletní bál (březen).