Festival Jeden svět se rozhodl bořit bariéry

Sušice patří k oblíbeným místem filmařů

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který už několik let známe například v Plzni,  letos poprvé zamíří i do Sušice. Hlavním tématem festivalu, který se uskuteční od 5. do 7. dubna bude aktualizace systému. Nejen počítačové systémy totiž potřebují čas na to, aby zpracovaly všechny potřebné informace a mohly hladce fungovat.

Filmový festival Jeden svět vyrostl za 20 let své existence do podoby jedné z nejrespektovanějších kulturně vzdělávacích událostí v České republice. Festival pracuje s širokou definicí lidských práv, a proto v programu najdete nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale i o sociálních otázkách, životním prostředí a životním stylu.

Do Sušice zavítají režisérky úspěšných dokumentárních snímků Mečiar Tereza Nvotová a Hranice práce Apolena Rychlíková.   Festival Jeden svět se rozhodl bořit bariéry a zpřístupnit své projekce co největšímu počtu lidí, bez ohledu na postižení, věk či jiný mateřský jazyk. Jeden svět v Sušici uvede tři filmy s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé a dva tuzemské filmy pro anglicky hovořící diváky.