Festival Jazz bez uvádí v úterý v Plzni Bob Mintzer Quintet ze Spojených států

foto: Alberto Reina / Phocus Agency 2008

Saxofonista Bob Mintzer je mužem, který vede mnoho hudebních životů. Již přes dvacet let hraje v cenami Grammy ověnčených Yellowjackets, vede neméně úspěšný Big Band a cestuje po celém světě se svým kvartetem.V úterý se představí v Domě hudby v Plzni. V jeho skupině hraje i vynikající slovenský trumpetista Lukáš Oravec. Koncert začíná v 19 hodin.

Bob Mintzer rovněž vyučuje v Los Angeles na University of Southern California a za dobu svého pedagogického působení vydal téměř dvě desítky knih, které se staly pevnou součástí jazzových osnov po celém světě. Neméně bohatá je i jeho kariéra skladatelská s více než dvě stovkami kompozic, které hrají nejrůznější big bandy a orchestry světa.

Výčet hvězd, se kterými Bob Mintzer spolupracoval jako instrumentalista, zahrnuje jména jako Art Blakey, Jaco Pastorius, Sam Jones, Randy Brecker, Gil Evans, GRP All Star Big Band, Mike Manieri nebo The New York Philharmonic.

V úterý v Domě hudby vystoupí také Trio Elf, v jehož čele stojí jeden z nejtalentovanějších evropských pianistů, Walter Lang. Spolu s ním hrají Gerwin Eisenhauer na bicí a Peter Cudek na kontrabas.