Festival Jazz bez hranic uvede v Plzni letošní novinku – soutěž a capella skupin

Hlasoplet

Ve čtvrtek 12. listopadu nabídne festival Jazz bez hranic zajímavou novinku: souboj dvou acappellových uskupení. Souboj hlasivek v něm svedou plzeňská formace Hlasoplet a Totál Vokál z Prahy. Soutěž proběhne v Saloonu na Roudné a moderovat ji bude Antonín Procházka.

Hlasoplet vznikl na jaře roku 2003 a vytvořilo ho pět tehdejších členů operního sboru. Přirozenost, preciznost, pestrost, hudební vtip a hlasový rejstřík od hutných basových tónů až ke kultivovaným falzetovým výškám – to jsou devizy, jež si brzy nalezly cestu k obecenstvu. S úspěchem roste chuť, takže se repertoár záhy rozrostl o další spirituály, jazzové kousky, popové „líbivky“ i pohodovou hudbu a la 30. léta, ve vlastních osobitých úpravách.

Totál Vokál je o osm let mladší, ale i toto uskupení vzniklo souhrou šťastný náhod. Své hudbě se snaží vdechnout čerstvý, mezi vokálními uskupeními zřídkakdy vídaný rozměr. Usiluje o propojení umělecky plnohodnotného hudebního projevu s humorným až groteskním pojetím prováděných skladeb. Takže jejich vystoupení je zábavná show.

Jazz bez hranic je držitelem čtyřletého grantu města a má i významnou podporu ze strany Plzně 2015. Aktivně se hlásí k projektu Evropské hlavní město kultury 2015.

Zbývající program festivalu:

12.11., 19.00 hod., Saloon Roudná: Hlasoplet & Totál Vokál

Soutež a cappella skupin „Jukebox“. Moderuje Antonín Procházka

19.11., 19.30 hod., Dům hudby, Plzeň: Pavel Hrubý – Between the Lines, Pigeon Saxophone Quartet feat. Dano Šoltis (drums)

20.11., 20.00 hod., sál MKS Domažlice: Hlasoplet

1.12., 19.30 Velké divadlo, Plzeň:  Galakoncert The Manhattan Transfer (us). Slavná vokální skupina ověnčená 10 cenami Grammy.

3.12., 20.00 hod., hotel U Branky, Stříbro: Five River Blues Band