Férová snídaně nabídne piknik na louce

Nepomuk na jižním Plzeňsku se v sobotu 12. května podruhé zapojí do celostátního happeningu na podporu fair trade a lokálních potravin. Piknikem tak zájemci oslaví Světový den pro fair trade a dají tak najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby.

„Ukážeme, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme. Férová snídaně Na Zemi se koná již posedmé a zájem o ni stále roste. Zatímco v roce 2011 se zapojilo 41 měst, loni už snídalo přes 6 500 lidí na 161 místech,“ uvedla organizátorka Lucie Korbová.

 Akce je zdarma, za pěkného počasí se uskuteční v parčíku v ulici Za Kostelem (Oáza mládí a stáří), za nepříznivého pak ve Fénixu, a to v čase 9–12 hodin. Účastníci si vezmou svoji deku, domácí dobroty z fairtrade nebo lokálních surovin, fairtrade kávu nebo čaj v termosce a přijdou  na piknik.

„Když nestačíte nic připravit doma, nevadí – na náměstí se konají trhy, na kterých pořídíte produkty lokálních výrobců. Na místě budou materiály k fair trade problematice, pro děti omalovánky, možná stihneme vymyslet i nějaké kvízy nebo hry,“ dodala  Lucie Korbová.