Farmář Pavel Šrámek změnil stranu, z ANO přestoupil do ADS

Pavel Šrámek

Do Agrární demokratické strany (ADS) přestoupil z Hnutí ANO jeden z jeho zakládajících členů, farmář a bývalý poslanec Pavel Šrámek. Naposledy se Pavel Šrámek snažil ještě za Hnutí ANO nominovat letos v lednu na kandidátku pro volby do Evropského parlamentu na krajském směnu ANO z oblastní organizace Domažlice. Sněm to ale odmítl a nedostal se tak na seznam kandidátů. Tato skutečnost byla zřejmě důvodem pokračovat v politice vlastní cestou.

Aktuálně teď Pavel Šrámek figuruje na webových stránkách Agrární demokratické strany jako lídr kandidátky do Evropského parlamentu. „Členství v Hnutí ANO jsem ukončil tím způsobem, že jsem ho doručil přímo do rukou předsedy Andreje Babiše,“ potvrdil naši informaci Pavel Šrámek.

Tento jeho krok překvapil vedení krajské organizace ANO v Plzeňském kraji. „Krajské předsednictvo o ukončení svého členství pan Šrámek neinformoval, což nechápu. Jedná se podle mého názoru o reakci na nezvolení na kandidátku do EP na našem lednovém krajském sněmu a o logické vyústění v hledání si další a vlastní cesty. Osobně jeho rozhodnutí vítám, názorově jsme se rozcházeli již několik let. Více tuto záležitost nebudu komentovat,“ uvedl krajský předseda ANO Roman Zarzycký.

Vedle svého působení ve Sněmovně v letech 2013 – 2017 kandidoval Pavel Šrámek v roce 2014 také v komunálních volbách v Plzni. Byl kandidátem na primátora, ale nepodařilo se mu sestavit koalici a ANO šlo tehdy do opozice.