Fanoušky, kteří na protest odcházejí ze stadionu, nepotřebujeme, smutnili po zápase hráči Plzně

foto: HC Škoda Plzeň

Běžela druhá polovina druhé třetiny a část domácího kotle opouštěla svá místa. Důvod? Nespokojenost s rozhodčími a nesouhlas s hudbou, která měla utlumit nadávky, jež plzeňský kotel vykřikoval.

Západočeši prohrávali v zápase 2:4, když několik desítek příznivců domácího klubu opustila svá místa v kotli. Nejprve je rozčílily některé výroky rozhodčích, následně samotný klub, který se snažil skandování přehlušit hudbou doprovázenou nápisem na kostce „Raději diskotéku než vulgarismy“. Plzeň je totiž právě po posledním domácím zápase s Třincem v základní části v podmínce. Jakékoli nadávky směrem k rozhodčím či soupeři mohou mít za následek zavření stadionu.

Poněkud komorního prostředí si nemohli nevšimnout ani samotní hráči. A nadšení nebyli. „Chtěl bych poděkovat za celou kabinu těm fanouškům, kteří s námi zůstali po 60 minut. Osobně jsem se při návratu do extraligy strašně těšil na naše fanoušky a jsem teď velice zklamaný. Hrajeme semifinále extraligy, bojujeme o finále a část kotle v druhé třetině odejde? Takové fanoušky nepotřebujeme,“ prohlásil například Jan Kovář. A podobně mluvil i střelec první branky Lukáš Pulpán. „My chceme fanoušky, kteří nás budou podporovat. Ne ty, co odejdou. Těm, co zůstali, jsme vděční,“ uvedl. Celá situace hodně mrzela také Miroslava Indráka. „Nikdo z nás si to nezaslouží. Padáme po hubách a pak se stane tohle. Určitě nás to mrzí,“ dodal.