Fanoušci Viktorie se dočkali. Nová aplikace nabídne kompletní zpravodajství i další možnosti

V pátek 1. března bude spuštěna mobilní aplikace, jež nabídne fanouškům Viktorie Plzeň řadu užitečných funkcí a informací. Lidé v ní naleznou například nejčerstvější aktuality z klubu, informace o hráčích, zápasech, statistiky, propojení s Plzeňskou vstupenkou nebo navigaci na stadionu. Aplikaci vytvořilo město Plzeň ve spolupráci se samotným klubem.

Moderní aplikace nazvaná FC Viktoria Plzeň má řadu funkcí. První část je věnována informacím a dění z plzeňského fotbalového klubu, nabízí i přehled nových příspěvků na klubových sociálních sítích. V další části se mohou fanoušci podívat na odehrané i nadcházející zápasy, statistiky, mohou si zobrazit online komentář k aktuálnímu utkání, nechybí ani údaje o sestavě, hráčích včetně fotografií nebo tabulka soutěže. „Určitě bych rád upozornil i na navigační sekci aplikace, v níž je k dispozici mapa stadionu. Navigace pomůže návštěvníkům s nasměrováním do jednotlivých sektorů, stejně tak ukáže cestu k nejbližším toaletám nebo stánkům s občerstvením, přičemž je možné si prohlédnout i nabídku jednotlivých prodejců,“ uvedl Vlastimil Gola, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Aplikace nabízí také možnost propojení s Plzeňskou vstupenkou. „Lidé si mohou skrze ni nakoupit jednotlivé vstupenky, nebo do aplikace přiřadit svou permanentku. Při vstupu na stadion jim postačí pouze mobilní telefon, speciálně přizpůsobené turnikety s rozšířenou čtecí částí identifikují permanentku přes aplikaci. Aplikace neběží v offline režimu vzhledem k požadavku zobrazovat vždy aktuální data a novinky. Část funkcionality je navázána právě na chytrou wifi síť a bez připojení není k dispozici, jde například o některé z funkcí navigační sekce,“ vysvětlil Roman Zarzycký, první náměstek primátora, jenž má ve své gesci sport.

„Moderní, kvalitní aplikace je dnes nezbytností. Inspiraci jsme hledali u velkých klubů v zahraničí i našich fanoušků a jsme velmi rádi, že se ve spolupráci s městem Plzeň podařilo připravit pro lidi skvělou možnost, jak být neustále ve spojení se svým klubem. Aplikaci mohou fanoušci využívat jak v Doosan Areně, kde je řada bonusových funkcí, tak i mimo ni,“ uvedl za klub generální manažer Adolf Šádek.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře může najít ještě další využití. „Vlastníme všechny zdrojové kódy, takže by podobná aplikace mohla vzniknout třeba i pro hokejové fanoušky. Odborníci budou aplikaci v provozu sledovat, dál optimalizovat a přizpůsobovat uživateli,“ dodal Pavel Šindelář. Aplikace je přizpůsobena pro mobilní telefony a tablety. Je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android i iOS. Ke stažení je přes standardní story Google a Apple.