Fanoušci Antverp řádili v ulicích. Odpalovali pyrotechniku, házeli po policistech pivo

foto: PČR

Plné ruce práce měli policisté v Plzni s fanoušky Antverp. Více než 1300 příznivců o sobě dávalo znát před zápasem i během něj. Odpalovali pyrotechniku, lili pivo po policistech a jeden z fanoušků skončil v policejní cele poté, co úmyslně hodil světlici po muži zákona jedoucího na koni.

foto: PČR

Fanoušci belgického celku se začali po 17. hodině scházet na plzeňském náměstí Republiky. Odtud vyrazili okolo 18. hodiny společně pochodem. „Před 18. hodinou zajistili policisté doprovod belgických fanoušků z náměstí Republiky na stadion. Fanoušci během pochodu použili pyrotechniku. Kromě pyrotechniky zatím nedošlo k vážnějšímu narušení veřejného pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Po příchodu na stadion už Belgičani začali řádit o něco více. Podařilo se jim pronést do útrob pyrotechniku, kterou hodili i po policistech. Po mužích zákona také lili pivo, jeden z fandů Antverp pak ještě před vstupem na stadion hodil světlici po policistech na koni. Mladík byl zadržen pro podezření z trestného činu výtržnictví a skončil na Obvodním oddělení Policie ČR Plzeň – střed.