Premiér Babiš: Fakultní nemocnice v Plzni může být příkladem pro ostatní

Foto: M. Osvaldová

Po návštěvě nemocnice Královské Vinohrady a Thomayerovy nemocnice mám pocit, že jsme úplně v jiném světě. Taková pochvalná slova použil na adresu Fakultní nemocnice v Plzni premiér Andrej Babiš (ANO) poté, co si ve středu dopoledne prohlédl zrekonstruovaný urgentní příjem. „Jsem velice spokojený, tato nemocnice může sloužit příkladem pro ty ostatní,“ uvedl.

Andrej Babiš s ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem. Foto: M. Osvaldová

Premiér Babiš dorazil do Fakultní nemocnice spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (oba za ANO). Nejprve si prohlédl nově zrekonstruovaný urgentní příjem a po krátké exkurzi nešetřil superlativy. „Musím gratulovat panu řediteli, že si plní sny, a že tu má centrální urgentní příjem takový, o kterém sní v Thomayerově nemocnici. Tam nemají vůbec nic. Má tedy i skvělý heliport na rozdíl od Královských Vinohrad, kde nemají ani světla. Když to porovnáváme, je to fakt jiný svět,“ chválil Babiš.

Součástí návštěvy Fakultní nemocnice bylo také setkání se zaměstnanci. „Všichni jsou spokojeni. Škoda, že nemohu vzít celý tento kolektiv na páteční jednání s KSČM a s krizovým štábem,“ prohlásil premiér, který s personálem diskutoval hned na několik témat. „Dostali jsme plno různých doporučení. Například propojit registr zdravotní a sociální péče. Je tady návrh, že bychom měli podpořit, aby i sestry měly svoji komoru. To já podporuji. Bavili jsme se o indikátoru kvality a pan ministr byl vyzván ke snižování administrativy,“ popsal Babiš, který přiznal, že šlo o velmi cennou návštěvu. „Jsem velice spokojený, tato nemocnice může sloužit příkladem pro ty ostatní,“ dodal.

Více o rekonstrukci urgentního příjmu se dozvíte ve speciálním článku.