Fakulta designu a umění na ZČU otevře dveře uchazečům o studium

Foto: Fakulta designu a umění.

Ve čtvrtek 1. listopadu od 10 do 15 hodin otevře své dveře široké veřejnosti Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, tzv. SUTNARKA.

Pro zájemce o umění a uchazeče o studium na SUTNARCE je připraven bohatý program. Návštěvníci si budou moci prohlédnout unikátní budovu školy, artotéku mimořádných děl pedagogů školy, jednotlivé ateliéry, špičkově vybavené dílny, novou unikátní clay-modellingovou dílnu pro modelování karosérií aut nebo v Čechách jedno z nejmodernějších a největších filmových a trikových studií Multilab.

Uchazeči o studium se setkají s vedoucími a pedagogy jednotlivých ateliérů, zdarma zkonzultují své domácí práce a dozvědí se, jaké práce vybrat do svého portfolia. Pobaví se se stávajícími studenty a seznámí se s projekty, na nichž během akademického roku ateliéry pracují. Od 12 a následně od 14 hodin budou návštěvníkům a uchazečům prezentovány informace o filosofii a směřování školy a o tom, jak si podat přihlášku a kde přitom hledat pomocnou ruku.

Nově Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara otevírá v akademickém roce 2019/2020 ateliér Animovaná a interaktivní tvorba II., Mediální a didaktická ilustrace II. a Produktový design II.