Extraband přilákal do pivovaru tisíce lidí

foto: V. Čermák

Festival Léto v Prazdroji pokračoval tento týden výjimečně ve středu 15. srpna koncertem oblíbených skupin X Cover a Extraband revival. Koncertu předcházelo vyhlášení celostátní soutěže o nejlepšího výčepního Česka  Prazdroj MASTER BARTENDER 2018.

Na hlavním pódiu a před zcela zaplněným nádvořím plzeňského pivovaru představili moderátor večera Jonáš Novotný a vrchní sládek Václav Berka 30 finalistů, kteří se ještě večer ucházeli na několika  výčepních místech ve dvojicích o přízeň téměř 4 000 návštěvníků, zaměstnanců pivovaru a ambasadorů soutěže. Dle pořadatelů to byla zatím největší návštěva letošního festivalu. Kdo by odolal poslechnout si svou oblíbenou skupinu a ještě si nechat načepovat pivo od mistrů výčepních v krásném letním počasí.

Všichni hodnotící měli měli k dispozici hlasovací lístky s 30 jmény finalistů a byla  možnost   vybrat maximálně 3 jména. To vše ale byla jen první část soutěže, jejíž výsledky byly ještě večer vyhlášeny.  Ve čtvrtek se od ranních hodin soutěžilo v prostorách Plzeňského Prazdroje před odbornou porotou a slavnostní vyhlášení se pak uskutečnilo večer v plzeňském DEPU 2015.

Středeční hudební program začal s mírným. Jako první vystoupila skupina X Cover, která vznikla v roce 2010 a je známá především osobitou interpretací známých skladeb. Jejich repertoár je zaměřen především  na rockové hity (Pink Floyd, Van Halen, R.E.M., Kiss, Eric Clapton atd.) z 60. až 90. Let.  Ve středu vystoupili pod vedením Bohumila Neumana, který hrál na klávesy, ve složení Jakub Kořínek (kytara, zpěv), Michal Šindelář (bicí, zpěv), Marek Abrahám (basa), Tomáš Mouřenec (zpěv, kytara).

Celou fotogalerii najdete zde.

V závěrečné části večera pak vystoupila skupina EXTRA BAND revival, která vznikla v roce 1999 a hraje známé původní skladby, např. Poslední zvonění, Případ, Rockovej bál, Měj se fajn, Sudé berou, Hráli jsme holkám, Vlak do Nice, Van Gogh a mnoho dalších. Ve středu vystoupili ve složení Jaroslav Soukup ( vedoucí skupiny a zpěv), Radek Zíka (zpěv), Jiří Mothejzík (kytara), Pavel Navrátil (kytara), Miloš Novotný (baskytara),Josef Baštář (klávesy) a Milan Kleiszner (bicí)