Evakuovaní z nočního zřícení domu byli pracovníci agentury

foto: HZS PK

Jak jsme již informovali ráno, na křižovatce ulic Železniční a Mikulášská v Plzni se v noci ze středy na čtvrtek zřítila část neobydleného dvoupatrového objektu. Ze samostatného článku domu, který přiléhal ke zřícené části, hasiči evakuovali deset osob. Město Plzeň následně zajistilo celkem 16 lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu v Plzni na Roudné. Odpoledne už si všechny přebrala pracovní agentura.

„Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, nyní jednáme s jejími zástupci, aby se o své pracovníky postarali,“ uvedl dnes dopoledne Jiří Karas, vedoucí oddělení krizového řízení Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně.

„Tento týden je pro nás, respektive pro náš odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení a samozřejmě i všechny složky IZS velmi náročný. Intenzivně pracujeme na tom, aby lidem, kterým jsme poskytli první péči a zajistili přechodné bydlení na Roudné, bylo nalezeno náhradní bydlení. Daná pracovní agentura se k tomu staví odpovědně, lze předpokládat, že během dneška minimálně polovina z těch 16 lidí najde nové bydlení,“ přiblížil vývoj situace primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Všem lidem byla v zařízení na Roudné poskytnuta základní péče.

Kolem 14. hodiny pak mluvčí Magistrátu Eva Barborková potvrdila, že všech 16 osob, jimž město Plzeň poskytlo přechodné ubytování ve svém objektu na Roudné, si během čtvrtečního dne převzala pracovní agentura. Na své náklady jim zajistila náhradní bydlení v soukromém ubytovacím zařízení.