Emoce, bitky, skvělá atmosféra. Duel Plzně se Spartou nabídl velkou show

Od - pondělí, 27. leden 2020 13:27
hokej Duel plný emocí. Foto: HC Škoda Plzeň

Tahle bitva prostě měla šťávu. Devět gólů, několik šarvátek a také čtyři osobní tresty. Duel Plzně se Spartou nabídl vyprodané Logspeed CZ Aréně zápas, který připomínal památné řežby v play-off.

Plno emocí bylo k vidění už i v prvním zápase letošní sezóny. HC Škoda Plzeň

Očekávaný duel o druhé místo začal přitom zcela poklidně, na konci první třetiny se ale do sebe pustili domácí bek Jánošík a hostující kapitán Řepík. Výsledek? Oba inkasovali dvojitý menší trest a navrch osobní desetiminutový. Ve druhé třetině měli Pražané místy až drtivou převahu, jenže ji nedokázali zužitkovat a naopak byli rádi, že do kabin šli za stavu 3:4. Ve třetím dějství pak po trefě Čerešňáka propukla u Sparťanů naplno velká frustrace. Místo toho, aby se hosté pokusili duel zvrátit, předvedli nepochopitelné zkraty, za které pykali. Osobní trest do konce zápasu vyfasoval za protesty v 56. minutě nejprve Buchtele, Plzeňští využili následnou nabídnutou přesilovou hru a upravili skóre už na 6:3. Sparťanskou zoufalost pak dokumentoval v 59. minutě zkrat obránce Košťálka, který mimo hru tvrdou sekerou poslal k ledu domácího Poura. Za svůj zákrok pak inkasoval trest na pět minut a do konce zápasu. "Dokud jsme hráli hokej, plnili jsme, co jsme měli. Některá vyloučení nebyla úplně chytrá," věděl trenér Pražanů Uwe Krupp. Ještě ostřeji mluvil kapitán Sparty Michal Řepík. "V každém zápase v letošní sezóně s Plzní tam ty emoce byly. Ale teď? Závěr byl z naší strany hloupý," jakoby tušil, že jeho spoluhráče ještě čeká hodně vysvětlování u disciplinární komise.

Mnohem spokojenější byl naopak Peter Čerešňák, který prožil dokonalou oslavu svých 27. narozenin. "Byl to zápas jako v play-off. A potyčky? Bylo to na hraně, jestli to bylo férové, od toho jsou tam rozhodčí. Každopádně nás takové zápasy určitě víc baví," prohlásil plzeňský bek, který se gólově prosadil v den svých narozenin. "Hlavně jsem chtěl vyhrát, vstřelená branka je jako bonus," smál se Čerešňák.