Elitní lajna zabrala v pravou chvíli. Vítězství nad Vítkovicemi vystřelil Kovář v 58. minutě

ilustrační/Foto: HC Škoda Plzeń

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve 43. kole na domácím ledě Vítkovice 4:2 a posunuli se už na druhé místo extraligy. Rozhodující branku vstřelil v 58. minutě Jan Kovář. Pojistku pak přidal vteřinu před třetí sirénou Milan Gulaš.

Plzeň do zápasu vlétla podle očekávání aktivně a už v první minutě měla velkou šanci jít do vedení. Petr Straka ovšem tváří v tvář Dolejšovi neuspěl. Ve 4. minutě hráli hosté přesilovku a Frodl musel zachraňovat před dorážkou Tybora. V čase 7:31 přišla velká chvíle plzeňského beka Lukáše Pulpána. Straka v rychlém brejku našel přesně jeho hokejku a obránce, který hrál právě dnes 400. Zápas v extralize překonal Dolejše. Západočeši se však z vedení radovali jen 33 vteřin, když Zdráhal doklepl puk za záda Frodla. Ve 12. minutě měl dobrou příležitost plzeňský junior Kolda, Dolejš mu ale radost překazil podobně. Na druhé straně si zase na Frodla nepřišel dvakrát Stránský.

Ve 25. minutě měli domácí obrovské šance, nejprve Dolejš vychytal Poura a po něm i Němce. O minutu později už se Škodovka dočkala a z mnohem menší příležitosti, než měla předtím. Miroslavu Indrákovi střela nesedla podle představ, přesto skončila za zády Dolejše. Ve 28. minutě se hosté radovali, jenže předčasně. Jak ukázal videozáznam, Kucsera dopravil puk do sítě bruslí. Ve 34. minutě mohli Západočeši vedení navýšit, jenže Kovář zblízka nedokázal lépe zakončit.

Hned na začátku třetí části se hostům opět podařilo vyrovnat. Květoň z pravého křídla zamířil přesně. Ve 44. minutě byl blízko druhé trefy v zápase Pulpán, ke smůle Škody však trefil pouze tyč. O dvě minuty později ujel ve vlastním oslabení Szturc, Frodl ale vytáhl v pravý čas skvělý zákrok. Západočeši přežili dvě oslabení a v závěru v přesilovce udeřili, když se z levého kruhu trefil Jan Kovář. Vítkovice ještě v závěru zkusili power-play, vteřinu před třetí sirénou uzavřel účet zápasu Milan Gulaš.