Elektronické zabezpečení začíná být trendem i v Čechách

Odemykání bez klíče? V řadě zemí světa jde už o zcela běžnou záležitost. V České republice jsme se do nedávna s elektronickými systémy odemykanými třeba čipovou kartou mohli setkat spíše jen ve firmách či v některých hotelech nebo na vysokých školách. V současné době roste zájem i z řad široké veřejnosti. Například zabezpečení vstupních dveří bytových domů elektronickým přístupovým systémem začíná být ve větších městech již standardem. Poptávka je i po těchto řešeních pro rodinné domy či kanceláře. Proč ale někteří upouštějí od osvědčených mechanických systémů?

Důvodem je to, že elektronické přístupové systémy nabízejí oproti klasickým mechanickým zámkům mnoho výhod. Hlavní z nich je snadná správa přístupových práv. Ztratili jste čip? Jednoduše mu zrušíte platnost k danému zámku a během pár sekund naprogramujete čip nový. Nemusíte měnit zámek ani všechny klíče od něj. V bytových domech i firmách toto řešení představuje obrovskou úsporu nákladů.

Přístupová práva lze udělovat a rušit i na dálku. Možné je také nastavit nejen dny, ale dokonce konkrétní čas, kdy má daná osoba přístup. Problémem není ani záznam historie a díky tomu lze elektronické přístupové systémy použít také pro sledování docházky zaměstnanců.

Další předností elektronických přístupových systémů je velká flexibilita. Pokud s sebou nechcete nosit čip nebo kartu, odemykat lze také zadáním kódu na klávesnici. A kdo nemá paměť na čísla, může pro přístup používat třeba otisk prstu nebo dokonce aplikaci ve svém smartphonu.

Chcete vědět více? Kontaktujte KLÍČOVÉ CENTRUM v Plzni. Na kompletní mechanické i elektronické zabezpečení pro domácnosti i firmy se specializuje již více než 25 let.

>>> KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group s. r. o.

PR