Dvorní šašci Karla IV. a soumaři na hradu Kašperk

Soumaři na hradu Kašperk

Na tento nadcházející víkend 5. – 6. května chystají organizátoři velkolepý program na hradě Kašperk na Klatovsku, kde se koná akce s oživenou historií pod názvem Kašperk za Karla IV.  Nebudou zde chybět dvorní šašci Karla IV. – Jürgend a Francois, kteří něco poví o středověké medicíně, přičemž nezapomenou ani na povídání o bylinkách. Dále se zaměří na vzdělanost například psaním na středověkém skriptoriu, seznámením se s výrobou pergamenu a s psacími pomůckami.

Karel IV. na Kašperku

„Po Zlaté stezce k nám dorazí i soumaři s drahými látkami, solí a kořením a jako bonus zde bude pro návštěvníky i kadeřnice, která ukáže, jak se dají vytvořit krásné středověké účesy. Nesmíme opomenout unikátní oživenou prohlídku Stavba hradu, která se bude konat každých 30 minut. Samozřejmě jsme zařadili i klasickou prohlídku Život na hradě, která bude na programu v 11:45, 12:45, 13:45 hodin,“ uvedla produkční hradu Kristýna Holečková.

Pro německé návštěvníky jsou připravené prohlídky v němčině s průvodcem vždy v 10.45. Dětské prohlídky budou zaměřeny na mládí Karla IV. a budou se konat vždy v 11.30; 13.30 hodin. Celý program bude doplňovat a zpestřovat středověká hudba, o kterou se postará skupina Krless.