Dvojice zlodějů ukradla osm jízdních kol, oba skončili ve vazbě

Ilustrační foto

Sérii krádeží jízdních kol objasnili kriminalisté z Domažlicka. Od dubna do května letošního roku zmizelo v různých částech domažlického okresu osm jízdních kol. Celková škoda byla vyčíslena na 135 tisíc korun. Kriminalisté od té doby pátrali po zloději, který ukradl jízdní kolo z pozemku u rodinného domu v Postřekově, ze zahrady u rodinného domu a z kočárkárny bytového domu v Příchovicích, z areálu firmy v Holýšově, z chodby bytového domu a z pozemku u domu v Domažlicích.

Nakonec policisté dopadli hned dva pachatele krádeží kol. „Jedná se o pětadvacetiletého a devětadvacetiletého muže z Domažlicka. Jsou obviněni ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádeže. Mladší z mužů se krádeží dopustil i přesto, že byl před nedávnem mimo jiné pro trestný čin krádeže odsouzen a potrestán trestem odnětí svobody na dvacet měsíců nepodmíněně. Trest vykonal v říjnu 2018,“ řekla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Ani starší ze zlodějů nemá čistý rejstřík trestů. Okresním soudem v Domažlicích byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin, který mu však byl změněn na trest odnětí svobody v délce trvání 300 dní. Věznici opustil v květnu 2017. Odsouzen byl také Okresním soudem v Rokycanech rovněž mimo jiné pro trestný čin krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody. I tentokrát se trest změnil na osm měsíců vězení nepodmíněně. Trest se muž odpykal v lednu 2018.

Svobody si tedy oba pachatelé moc neužili. Kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k návrhu na vzetí obou do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval. Oba obvinění si na soud počkají ve vazbě. Za jejich jednání jim nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Kriminalistům se podařilo vyhledat šest z osmi kradených kol, po dalších třech dále intenzivně pátrají. Některá kola byla majitelům již vrácena a další budou následovat.