Dvě vážné nehody u Plzně, několik lidí bojuje o život

Ke dvěma nehodám vyjížděly před polednem záchranné složky. První se stala u obce Zruč-Senec ve směru od Plzně, druhá pak těsně za Plzní ve směru na Záluží.

Po čelním střetu vozu Škoda Fabia a Nisanu Micra u Zruče utrpěly zranění tři osoby. „Muže ročník 1990 převážíme se středně těžkým poraněním do Fakultní nemocnice Plzeň. Muže ročník 1975 transportujeme při vědomí, ale ve vážném stavu, a stejně starou ženu převážíme ve velmi vážném stavu se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ upřesnila mluvčí záchranky Mária Svobodová. Příčina a okolnosti jsou podle mluvčí policie Veroniky Hokrové předmětem dalšího šetření. „Vozovka je v místě nehody uzavřena, provádíme lokální odklon dopravy po dobu nezbytnou k zajištěni a zpracování stop na místě,“ dodala Hokrová.

Ke srážce osobního auta a motorky pak došlo za konečnou tramvaje číslo 4 na Košutce ve směru na Záluží. Motocyklistu ročník 2001 převáželi záchranáři do nemocnice. „Je ve velmi vážném stavu,“ uvedla Svobodová. Přesnou příčinu a okolnosti určí policisté až dalším šetřením. „Vozovka je v okolí křižovatky na Ledce a Záluží uzavřena, policisté provádí odklon dopravy po dobu nezbytně nutnou k policejnímu šetření,“ upřesnila Hokrová.