Dvě ranní nehody v Plzni: Střet auta s tramvají a sražená chodkyně

Aktualizováno 10:07 Ke dvěma nehodám vyjížděli dnes ráno plzeňští záchranáři. Nejprve došlo na křižovatce Karlovarská x Na Chmelnicích ke střetu osobního auta s tramvají. Devětadvacetiletá řidička vozu utrpěla lehké zranění a byla převezena do Fakultní nemocnice na Lochotíně. O chvíli později pak na Lidické ulici srazilo auto starší ženu. I ta utrpěla lehčí zranění a byla převezena do Fakultní nemocnice na Lochotín.

K první havárii došlo poté, co řidička ročník narození 1990 jedoucí po Karlovarské ve směru od Gerské ulice se na křižovatce s největší pravděpodobnosti otáčela zpět ve směru na Košutku. „Při tom došlo na tramvajovém pásu ke střetu s tramvaji řidičky ročník 1957,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že alkohol byl u řidiček na místě vyloučen. Řidičku osobního auta transportovali záchranáři do nemocnice.

Druhá nehoda byla nahlášena v 8:24. „Osobní auto Opel Astra řízené mužem ročník narození 1975 jelo po Lidické ulici ve směru od Bolevce do centra a v místě určeném pro přecházení vozovky na začátku tramvajové zastávky došlo ke střetu s chodkyni ročník 1956, která utrpěla při nehodě zranění,“ upřesnila Hokrová. Také v tomto případě byl na místě alkohol vyloučen. „Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření dopravních policistů,“ doplnila policejní mluvčí.