Dva týdny pohřešovaný muž ležel v lese pod krmelcem a spal

Policejní pátrání - Ilustrační foto

Dva týdny pohřešovali příbuzní šedesátiletého muže ze Zbiroha. Zmizení nahlásila jeho přítelkyně na tísňovou linku policie až 1. srpna. Policisté okamžitě rozjeli pátrání na území celého kraje. A měli úspěch. Muže se podařilo najít nedaleko od Holýšova v okamžiku, kdy tam ležel na dece pod krmelcem a spal.

„Policisté nejprve provedli prověrky okolí, v zaměstnání, prověřili i lékařská zařízení. Podle zjištěných informací se pátrání přesunulo na Holýšovsko. Policisté kontrolovali nádraží, ovšem bez poznatku k pohřešované osobě. Rozsáhlá pátrací akce v terénu začala za světla druhý den ráno po oznámení zmizení muže. Do akce se zapojily hlídky všech obvodních oddělení i psovod,“ popsala pátrání mluvčí policie Dagmar Brožová. Po dvou hodinách policisté z Holýšova nalezli osobu odpovídající popisu. V lesním porostu asi jeden a půl kilometrů vzdušnou čarou od Srbic byl nalezen pod krmelcem muž spící na dece.

„Jednalo se o pohřešovaného muže. Byl zmatený, nedokázal hlídce uvést, jak dlouho se na tomto místě zdržoval. Několikrát opakoval, že už to chce skončit a že po celou dobu nic nejedl, jen pil vodu z nedaleké studánky. Policisté přivolali na místo zdravotníky, kteří muže převezli na psychiatrii,“ informovala mluvčí policie.

Nebýt rychlého a profesionálního přístupu policistů, zjištění maxima informací k osobě pohřešovaného, pečlivé přípravy podkladů pro pátrací akci a zorganizované pátrací akce, nemuselo pátrání skončit šťastně. Policisté tak šedesátiletému muži zachránili život.