V domově pro seniory v Břasích došlo k dvojnásobné vraždě, policie má podezřelého

foto: TV Zak

Aktualizováno 11:50 Tragédie se stala ve středu večer v domově pro seniory v Břasích na Rokycansku. Obětí násilného trestného činu se stali muž a žena ve věku 72 a 76 let. Policistům se v průběhu noci podařilo zadržet podezřelého. Má jím být údajně vnuk seniorů. Podle našich informací je mrtvým bývalý místostarosta Břas a jeho manželka.

Událost byla policistům nahlášena po 21. hodině. Tělo mrtvého muže bylo nalezeno na jednom z pokojů, zatímco mrtvá žena ležela pod balkonem. Zatím ale není zcela jasné, co se na místě stalo. V domově pracovali po celou noc kriminalisté zajišťující stopy, dorazil i koroner. Policisté měli podle dostupných informací ihned pátrat po automobilu, kterým mohl odjet případný pachatel. A byli úspěšní. „Mohu potvrdit, že jsme zadrželi podezřelého,“ uvedla po 7. hodině ranní policejní mluvčí Pavla Burešová.

Byl vrahem bývalého místostarosty a jeho ženy vnuk?
Ačkoli to zatím policisté oficiálně nepotvrdili, informace hovoří o tom, že jde o příbuzného obětí. Údajně jím má být asi třicetiletý vnuk, který se po činu svěřil svému známému. Ten pak měl zalarmovat policii. „Bližší informace k zadrženému nebudeme zatím sdělovat,“ uvedla pouze Burešová.

Podle místních obyvatel je mrtvým bývalý místostarosta Břas a jeho manželka. „Bydleli tam krátce, asi rok. Měli přislíbeno, že až vnuk doopraví bydlení, tak se k němu zpět nastěhují,“ říkali místní. Ty také zaskočilo, že právě onen vnuk má být vrahem. „Vypadal jako hodný kluk,“ shodovali se obyvatelé.