Dva mrtví chodci na Rokycansku během pár hodin

ilustrační foto

Během uplynulého víkendu došlo na Rokycansku k dvěma dopravním nehodám, jejichž následky se zapíší ve statistice do kolonky s tragickými následky.

První nehoda se stala v sobotu (13.10.2018) pár minut před půlnocí v ulici Dělostřelců v Rokycanech. „Zde řidič dodávkového vozidla měl vyjíždět s  vozidlem z parkovacího místa, kdy následně mělo dojít ke střetu s mužem, který se v této době nacházel v přesně nezjištěné poloze před vozidlem,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. Dvaačtyřicetiletý muž, který se nacházel před vozidlem, utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Policisté při šetření řidiči na místě provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření rokycanských kriminalistů.

K druhé tragické události vyjížděli policisté o několik hodin později do katastru obce Skořice na Rokycansku. „Z dosavadního šetření vyplývá, že po čtvrté hodině ranní došlo na poli ke střetu osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat s dvaadvacetiletým mužem (cizinec), který utrpěl poranění neslučitelná se životem. Před touto událostí cestovaly ve vozidle čtyři osoby (1 žena a tři muži). I v tomto případě jsou veškeré okolnosti včetně zkoumání ovlivnění alkoholu nadále ve fázi prověřování,“ dodala mluvčí. V obou případech byla nařízena soudní pitva a případy se nadále zabývají rokycanští kriminalisté.