Dva cestovatelé, kteří šli po stopách Zikmunda, pouští do světa film. Pomoci jim můžete i vy

Mapa z cest dvojice Vaňourek, Socha.

Projekt dvou plzeňských cestovatelů „Zikmund 100“ nabral na obrátkách. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha se vydali po stopách Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a z jejich putování mimo jiné vznikl dokument Cesta jako žádná ze sta, který bude mít premiéru na festivalu Finále Plzeň. Tomu, aby film mohl být dokončen, můžete pomoci i vy.

„Jak už to u filmu bývá tak s velikostí rozpočtu úměrně roste i kvalita výstupu a my narážíme každý den na slova podpory a otázky jak můžete projektu pomoci. Rozhodli jsme se to vše spojit do jednoho a na www.hithit.com/zikmund100 můžete jak přispět, tak si můžete zajistit skvělé odměny a stát se tak součástí téhle skvělé rodiny, která má jedinečný cíl,“ uvedla dvojice Vaňourek, Socha.

Dvojice cestovatelů zorganizovala a na vlastní kůži absolvovala cestu, která má za cíl obnovit legendu dua Zikmunda a Hanzelky pro další generace k významnému stoletému výročí cestovatele Zikmunda. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek vyrazili po jejich stopách a trvalo to necelý rok. Zdokumentovali 195 míst, které jejich dosud slavnější kolegové před 60 lety navštívili.