Druhý zápas v jednom dni. Fotbalisté poprvé v přípravě prohráli

foto: FCVP

Po výhře nad Craiovou sehrála Viktoria Plzeň na soustředění v rakouském Westendorfu druhý zápas ve stejném dni, když poměřila síly s Legií Varšava. Na dobrý výkon z dopoledne ale nenavázala. Svěřenci Pavla Vrby prohráli 0:3.

Legia vstoupila do zápasu velmi aktivně a hned ve třetí minutě měl šanci Kwietniewski, nicméně Aleš Hruška jeho střelu ze strany vyrazil. První větší možnost Viktorie přišla v 19. minutě, po rohovém kopu Čermáka hlavičkoval Kopic, Majeckého ale nepřekonal. Zápas se posléze hrál v zajímavém tempu, ani jeden z týmů neměl na hřišti moc prostoru. Ve 36. minutě otevřela Legia skóre zápasu, střelou o tyč se prosadil maďarský křídelník Dominik Nagy. Vyrovnat se pokusil Joel Kayamba, po individuální akci ale trefil jen brankáře.

Po prvním poločase tak platil stav 1:0 pro varšavský tým. Viktoriáni do toho druhého nastoupili ve zcela odlišném složení v poli, zůstal pouze brankář Aleš Hruška. Poprvé na soustředění si zahrál také Pavel Šulc. Legia vystřídala kompletní tým. V 62. minutě měl dobrou šanci Niezgoda, naštěstí ale jeho lobovaný míč mířil mimo tři tyče. Krátce nato proměnil skvělým způsobem přímý kop Salvador Agra a Varšava vedla 2:0 – Hruška byl proti této střele bez šance. Necelých deset minut poté upravil na 3:0 po úniku za obranu Jarosław Niezgoda. V poslední minutě mohl snížit Lukáš Hejda, ale jeho velká šance gólem neskončila.