Na Druhý pokus musíte přijet na sv. Mouřenec

Pater Jenda Kulhánek zahajuje advent na Mouřenci, přihlíží Lukáš Milota, foto Jitka Marková

Druhou svíčku na adventním věnci zapálí návštěvníci sv. Mouřence u Annína  v neděli 10. prosince ve 14 hodin, kde nebude chybět hudební skupina Druhý pokus z Kašperských Hor. Během koncertu bude také představen velký kostelní betlém s desítkami figur.

Pater Jenda Kulhánek žehná adventní věnce, foto Jitka Marková

„Betlém s desítkami figur po desetiletí stavěli v kostele sv. Markéty na náměstí v Kašperských Horách. Od loňska mají Kašperskohorští opravený starý původní skříňový betlém a tento by ležel ve skříni. Na Mouřenci udělá ještě velkou službu. A jsme proto rádi, že ho máme k dispozici.  Zveme především děti, aby nám přišly pomoci umístit figury do jesliček. To není práce pro nás, to nejlépe udělají právě děti,“ vysvětluje Lukáš Milota z mouřeneckého spolku.

 

Slavnost začíná v neděli 10. prosince ve 14 hodin. Hudebně ji doprovodí kašperskohorská skupina Druhý pokus.  K tomu všemu členové spolku navaří svařák Mouřák. Zároveň si můžete prohlédnout Mouřenec, který se postupně obléká do adventních, vánočních a zimních barev.  Pokračují  také komentované prohlídky kostela a kostnice. Začínají každou sobotu a neděli v 10:30.