Druhý futsalový večer byl pro Plzeň úspěšný jen z jedné třetiny

Od - pondělí, 16. prosinec 2019 17:38
futsal Tomáš Vnuk se podílel výborným výkonem na postupu reprezentace na mistrovství světa.

Po důkladných přípravách, plánování a propagace nastala neděle 15. prosince, tedy datum 2. večera v aktuální sezoně, kdy mohli diváci a fanoušci plzeňského futsalu navštívit více než jedno utkání klubu SK Interobal Plzeň. Nyní se setkaly losy dokonce tří soutěží a tak se uskutečnila akce, která v Plzni ještě nebyla.

Vše odstartoval ženský tým, který v 16:00 nastoupil proti Black Bridge Praha. „Růžová letka,“ jak si holky na znamení svých typických růžových dresů říkají, neměla se pražským soupeřem žádný problém. Tuto jednostrannou bitvu zvládly svěřenkyně Tomáše Štveráka s přehledem a zvítězily 5:0, přičemž tento stav svítil na tabuli už o poločase. Pod výsledek se nejvýrazněji podepsala Eliška Slovenkaiová, hbitá útočnice zaznamenala hattrick. Tato výhra posunula dívčí tým už na 2. místo tabulky Celostátní ligy žen.

„Zápas s Black Bridge pro nás byl moc důležitý. Je to nepříjemný soupeř a nikdy jsme to proti němu neměli lehké. Povedl se nám hlavně první poločas, kde jsme soupeři výsledkově odskočili. S výkonem našich hraček jsem byl maximálně spokojen a krásně jsme uzavřeli rok 2019“, zhodnotil výhru trenér Tomáš Štverák.

Futsalový maraton na třetí adventní neděli pokračoval utkání 2. ligy Západ. Od 17:30 nastoupil „B“ tým Interobalu proti jednomu z favoritů celé soutěže na postup do VARTA futsal ligy, Rapidu Ústí nad Labem. I tento zápas byl jednoznačný, ovšem ve prospěch plzeňského soupeře. Hráči Ústí potvrdili svoji kvalitu a i přes poločasové vedení „jen“ 2:0 nakonec uštědřili domácím debakl 10:1. Ústí nad Labem tak upevnili svoji pozici na čele soutěže, rezerva Interobalu se aktuálně nachází na 6. místě.

Zlatý hřeb večera měl začátek ve 20:00. Interobal Plzeň se v boji o čelo tabulky VARTA futsal ligy utkal s pražskou Spartou. Plzeň do tohoto zápasu tabulku soutěže vedla, nicméně jako favorit šla do zápasu Sparta, neboť disponuje hvězdami nabitým kádrem a navíc posílena úterním vítězstvím v poháru SFČR.

Vstup do zápasu byl ale snový pro domácí Plzeň. Už po sedmi minutách hry vedla 2:0 díky trefám reprezentantů Holého a Vnuka. Zaplněná tribuna haly na Slovanech byla v euforii a atmosféra byla velmi dobrá. Sparta ale ukázala, jak silný tým má a stav vyrovnala. Půl minuty před koncem poločasu přišel možná klíčový okamžik zápasu, kdy se zranil nejproduktivnější hráč ligy, plzeňský Tomáš Vnuk. Ihned poté Sparta skóre otočila a do kabin šla ve vedení 3:2. Ve druhém poločase si domácí dokázali vytvořit několik šancí, žádnou ovšem neproměnili. Za to Sparta trestala a postupně se skóre zápasu vyšplhalo až na 6:2. Tímto výsledkem šlágr kola také skončil a pražané tak Plzeň vystřídali na prvním místě tabulky. „Zápas šel pro nás podle plánu, jak jsme si řekli, že by to mělo vypadat. Vycházeli jsme z obrany a věděli, že se nám tam budou otevírat okénka. Šli jsme do vedení 2:0 a měli jsme další, tuším že tři brejky. Bohužel ty individuality Sparty jsou silný a ukázalo se to, stačí jim hrozně málo a jsou hrozně efektivní. Klíčové bylo asi zranění Tomáše Vnuka, kdy šel sám na gólmana a ještě se to snažil vyšperkovat, bohužel se při tom zranil a vzápětí jsme dostali do kabiny na 3:2. Pak už jsem viděl na klukách, že mají hlavy dole, ale nemůžu jim nic vytknout. Sparta prostě tu kvalitu má a nás tohle nesmí zlomit,“ nechal se po utkání slyšet trenér Interobalu, Marek Kopecký.

Celá akce přilákala do sportovní haly na Slovanech přes 600 diváků, což je nejvyšší počet v aktuální sezoně, čímž klub akci považuje za vydařenou.