Drtivá převaha, ale pouze bod. Plzeňští hokejisté padli v prodloužení s Pardubicemi

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v 6. kole extraligy na domácím ledě s Pardubicemi 3:2 v prodloužení. Za Plzeň se prosadili Kaňák se Stachem, o druhém bodu pro Východočechy rozhodl Marosz.

Plzeňští byli od úvodních minut výrazně aktivnějším týmem, už v první minutě měl dobrou příležitost Gulaš. Ve 4. minutě z ničeho nic byly blízko první brance Pardubice. Vondráčkova střela ovšem skončila na tyči. V 10. minutě jen těsně minul Indrák, a tak se skóre měnilo o minutu později. Šťastným střelcem byl pardubický Poulíček. V 15. minutě hráli domácí přesilovku, Gulaš vybídl Lukáše Kaňáka, a ten tvrdou ranou nedal Kacetlovi šanci. V závěru třetiny mohli hosté strhnout vedení opět na svoji stranu, Poulíček ale tentokrát na Milčakova nevyzrál.

Na začátku druhé části hráli hosté přesilovku, velkou příležitost měl Bubela, chumel před brankovištěm Milčakova ovšem neprostřelil. Ve 28. minutě předvedli Západočeši obrovský závar, na Kacetla létala rána za ranou, gólman Pardubic však kritické chvíle ustál. Plzeň tlačila, ve 34. minutě neproměnila další velkou šanci a o minutu později sama inkasovala. Rychlou střelou se prosadil Marosz. Neuběhly ani dvě minuty a Škodovka opět srovnala. Preisinger přihrál do palebné pozice Davidu Stachovi, a ten zamířil přesně k tyči.

Ideální šanci jít poprvé do vedení spálila Škodovka před polovinou třetí třetiny. Celkem 1:49 dlouhou přesilovku 5 na 3 ale nevyužila. V největší šanci selhal osamocený David Stach. V 53. minutě se znovu zaskvěl hostující Kacetl, jenž vychytal v další stoprocentní příležitosti Allena. V závěru mohly rozhodnout oba celky. Na jedné straně Kodýtek, na druhé Vondráček. V obou případech se však zaskvěli oba brankáři. Zápas tak rozhodlo až prodloužení, v němž sudí přehlédli sekeru na Milčakova a z následné střely zařídil dva body hostům Marosz.