Drogového dealera zadržel na ulici muž, kterému nabídl ke koupi marihuanu

ilustrační foto / Policie ČR

V policejních poutech skončil třicetiletý muž z Tachovska, který se na ulici snažil prodat marihuanu. Narazil ovšem na nesprávného kupce. Ten totiž okamžitě o případu informoval policii. Sám prodejce zadržel a předal do péče policistů. Kriminalisté teď muže stíhají pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný vypověděl, že si od neznámého koupil muže pytlíček marihuany. Druhý den ráno dostal hlad, ale neměl peníze na snídani. Jelikož měl u sebe stále ještě pytlík s marihuanou, rozhodl se, že osloví nějakého kolemjdoucího a nabídne mu, zda si od něj nechce marihuanu koupit. Vybral si muže (29) ze severu Plzeňska,“ popsala kuriózní případ mluvčí policie Michaela Raindlová.

Mladý muž na nabídku reagoval se slovy, jestli to prodejce myslí opravdu vážně a následně začal na mobilním telefonu vytáčet číslo 158. „Dealer se dal ihned na útěk. Mladý odvážlivec neváhal, muže dostihl a zadržel. Z předběžného vyjádření z oboru kriminalistika, odvětví chemie bylo zjištěno, že dealer měl při sobě 23 gramů konopí,“ uvedla mluvčí policie.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval.