Drama ve Stříbře: Jedenáctiletá dívka se přiotrávila oxidem uhelnatým

ilustrační foto

Všechny záchranné složky zasahovaly v pátek ráno ve Stříbře. V rodinném domě unikal kvůli díře v komíně oxid uhelnatý. Teprve jedenáctiletou dívku museli záchranáři transportovat do nemocnice.

„Hasiči byli povoláni k měření koncentrací nebezpečných plynů v rodinném domě. Na místě již zasahovala zdravotnická záchranná služba, která měla v péči jednu nezletilou osobu, která se přiotrávila oxidem uhelnatým,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že jednotky po příjezdu naměřily v patře domu koncentraci oxidu uhelnatého 128ppm. Za nebezpečnou se přitom považuje koncentrace od 100ppm výš. Následovalo nasazení přetlakové ventilace a odvětrání celého objektu. „Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k úniku kouře a tím pádem i oxidu uhelnatého a dalších zplodin hoření do prostor domu v důsledku prasklého tělesa komínu. Doklad o kontrole spalinové cesty majitel neměl,“ dodal Poncar.

Dívka byla ve vážném stavu převezena do Fakultní nemocnice v Plzni. Následky mohly být přitom ještě horší, kdyby si kouře nevšimla dívenky babička.